Forex || Strona główna || AT|| Linki || Kontakt || Forum||mapa serwisu || Kursy

 Subskrypcja

Banki
Banki
Banki i ich oferty
mBank
Inteligo
DomBank
Multibank
Getin Bank
Lukas Bank
Citi Handlowy
GE Money Bank
ING Bank Śląąski
PKO Bank Polski
Bank Millennium
Deutsche Bank PBC
Bank Zachodni WBK
Santander Consumer Bank
Produkty Finansowe
Lokaty
Konta firmowe
Konta osobiste
Kredyty dla firm
Karty kredytowe
Kredyty gotówkowe
Konta młodzieżowe
PoĹźyczki hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe
Kredyty samochodowe
Kredyty konsolidacyjne
Zestawienia
Porównanie Kredytów Mieszkaniowych
Porównanie Kredytów Gotówkowych
Porównanie Pożyczek Hipotecznych
Porównanie Kredytów Konsolidacyjnych
Porównanie kont Osobistych
Porównanie kont OszczędnoÂściowych
Porównanie kart Kredytowych
Doradztwo Finansowe
Expander
Goldenegg
Gold Finance
Open Finance
Rejestr Długów
KRD
Domy Maklerskie
Beskidzki Dom MaklerskiCzego nie wiemy o parabankach

Badanie „Konsument na rynku usług finansowych”, wykonane przez TNS Polska na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z drastyczną szczerością obnażyło braki w wiedzy Polaków. Jedynie nieco ponad 50 % badanych wie co to parabank, co dziesiąty ankietowany utożsamia go z bankiem, a ponad połowa nie umiała odpowiedzieć na pytanie, co się stanie z pieniędzmi powierzonymi parabankowi w sytuacji jego bankructwa.

Czy parabank to nadal bank?

Celem najnowszego badania przeprowadzonego na próbie tysiąca osób przez TNS Polska, na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), była diagnoza stanu wiedzy i opinii Polaków na temat usług oferowanych przez przedsiębiorców działających na rynku finansowym. Temat badania jest jak najbardziej aktualny, szczególnie w odniesieniu do głośnej sprawy Amber Gold i licznych wpisów na forach internetowych, gdzie poszkodowani klienci szukają pomocy. Na jednym z nich czytamy: „Witam. Razem z mężem zainwestowaliśmy w Amber Gold niemało, bo aż całe 50 tysięcy złotych. Teraz nie wiemy co robić, już się w tym wszystkim pogubiłam. Jak usłyszeliśmy, że AG padło, zawalił się też cały nasz świat, bo wpłacone tam pieniądze były całymi naszymi oszczędnościami. Czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy, jak mam to zrobić? Podobno nie był to w ogóle bank, tak wcześniej myśleliśmy z mężem, ich oddział wyglądał super, czy nasze pieniądze uda się odzyskać, na przykład z jakiegoś funduszu gwarancyjnego? – coś o tym dziś słyszałam w telewizji. Czy taki fundusz wypłaci nam całość przekazanych AG pieniędzy? Czy mamy nająć adwokata i on ma się tym zająć, czy podłączyć się pod jakiś pozew zbiorowy? Proszę pomóżcie, może są tu inni oszukani przez Amber, ja niestety nie orientuję się zbyt dobrze w TYCH sprawach. Myślę, że jeśli zbierze się większa grupa osób, to razem będzie nam łatwiej odzyskać nasze pieniądze. Pozdrawiam M.”

Niezbyt wyedukowani

Powyższy wpis potwierdza niestety wnioski zawarte w raporcie z badania UOKiK. Aż 54 % osób uczestniczących w ankiecie nie wie czym jest parabank, a jedynie niewiele ponad jedna czwarta z nich podała prawidłową jego definicję. Co dziesiąty ankietowany twierdził natomiast, że parabank jest bankiem, który łatwo i szybko udziela pożyczek, a 7 % badanych było zdania, że instytucja ta kontrolowana jest przez nadzór bankowy. Choć większość z badanych (75 %) odpowiedziała, że nie zdecydowałaby się na pożyczkę w parabanku, to 36 % z nich zadeklarowało, że powodem dla którego wzięliby w nim pożyczkę jest to, że proces jej udzielenia byłby szybki. Co dziesiąty respondent wziąłby pożyczkę w parabanku w sytuacji, gdyby bank odmówił udzielenia mu finansowania lub w przypadku wykazywania zbyt niskich dochodów. Połowa osób uczestniczących w badaniu nie umiała odpowiedzieć na pytanie, co dzieje się z pieniędzmi powierzonymi parabankowi w sytuacji jego bankructwa. 39 % konsumentów wiedziało jednak, że w takiej sytuacji mogą stracić wszystkie oszczędności. Jednak aż 8 % z nich było zdania, że wpłacone pieniądze oraz wypracowane zyski zostaną im zwrócone w ramach gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, 4 % ankietowanych było zdania, że otrzyma jedynie zainwestowane pieniądze, ale bez zysków.

Co jest najważniejsze podczas inwestowania?

Wysokość zysku oraz zabezpieczenie na wypadek bankructwa instytucji finansowej, to najczęściej wskazywane odpowiedzi na pytanie dotyczące najważniejszych kryteriów doboru oferty inwestycyjnej. Priorytety te wskazała ponad jedna trzecia ankietowanych. 17 % respondentów była zdania, że najważniejszym kryterium danej oferty jest dla nich opinia innych, rekomendacje analityków rynkowych oraz informacje przekazywane przez kredytodawcę. Niestety badanie pokazało także, że jedynie ponad połowa (52 %) ankietowanych przed podpisaniem umowy dotyczącej pożyczki lub zainwestowania pieniędzy czyta zawarte w niej warunki. To żenująco niski wynik, jednak najbardziej zatrważa fakt, że aż dwudziestoprocentowa grupa respondentów w ogóle nie czyta w takim przypadku podpisywanych przez siebie umów, a co dziesiąty badany robi to tylko wtedy, gdy inwestuje lub pożycza duże kwoty pieniędzy.

Głosy krytyczne

Poza postami podobnymi do przykładu przytoczonego powyżej, na forach internetowych coraz częściej zaczęły się także pojawiać krytyczne wpisy osób wytykających bezmyślność i brak zdrowego rozsądku oszukanym przez parabanki. Nawet jeśli większość z nich w sposób wyjątkowo dobitny (bardzo często nawet niecenzuralny) krytykuje łatwowierność i krótkowzroczność oszukanych, to nie sposób, także z perspektywy przedstawionego badania, choć w części się z nimi nie zgodzić. Trudno bowiem usprawiedliwić poszkodowanego, który stracił oszczędności, ponieważ dał omamić się wizji błyskawicznego stuprocentowego zysku, a podczas sygnowania umowy nawet nie zadał sobie trudu, by ją w całości przeczytać.

autor: Portal Skarbiec.Biznajwiększy, niezależny serwis o prawie, finansowaniu i gospodarce.

 

21 Komentarze
9-01-2013 9:00 zombi


katarzyna555 4-07-2013 22:39
Poszukuję osób oszukanych przez LUKAS BANK do przystąpienia do wspólnego pozwu zbiorowego!

Proszę o kontakt osoby z całej Polski, które w latach 2003r. - 2009r. wzięły kredyt hipoteczny w LUKAS BANKU – Umowy kredytu UKM/13/DEN oraz Umowy kredytu UKM/13/PLN. Nieważne jest to czy umowa się już skończyła i kredyt został spłacony czy też dalej go spłacacie.
W w/w umowach są klauzule zakwestionowane przez UOKiK dot. kar związanych z nieterminową spłatą kredytu i ubezpieczeniem (TU Europa SA). Aby odzyskać pieniądze trzeba złożyć pozew w sądzie. Indywidualne złożenie pozwu jest dość kosztowne, dlatego też bardziej opłaca się złożenie pozwu zbiorowego. Aby złożyć taki pozew musi się zebrać min. 10 osób. Znalazłam już 4. Pozew zbiorowy znacząco obniży koszty sprawy sądowej (opłaty, kancelaria itp).

Jeśli chcesz odzyskać swoje pieniądze, a przy tym ponieść minimum kosztów, to napisz maila na adres: katarzyna555@onet.pl
Im będzie nas więcej tym lepiej! Wierzcie mi, że naprawdę warto walczyć o swoje pieniądze!
replica swiss watches 18-07-2013 4:01
They are available in vintage layouts and their bold colors and exclusive patterns make [url=http://www.qualityswissrolexreplica.com]replica watches[/url] a well-known preference amongst the young and fashionable.
These [url=http://www.bestreplicaswisswatches.com/rolex-wall-clock-replica]rolex wall clock[/url] are also superb for day-to-day wear and for practically any climate as are lightweight and durable.
The [url=http://www.qualityswissreplicawatches.com]qualitysw
issreplicawatches[/url] brand also offers an exclusive selection of sneakers that happen to be imprinted with tattoo designs and come inside a medley of hues and colors that make fairly stylish.
szybka pożyczka bez biku 13-11-2013 10:54
Prawda jest taka, ze Polacy po prostu nie ogarniaja prawa i roznych takich zawilosci prawnych. Nie czytaja umow, a jak nawet czytaja - to nie rozumieja.
replica watches 23-05-2014 14:45
Last year Girard-Perregaux released it's brand new Hawk line of sport wrist watches, replica watches with the Ocean Mortarboard scuba diver and Chrono Hawk chronograph. Today all of us bring you a brand new pair of Chrono Hawks, every with a brand new call colour and a new band created specifically for http://www.naclondon.co.uk/node.html replica watches the actual Chrono Hawk's case. Officially they are absolutely nothing brand new, however they're probably the most popular choices in the Mortarboard collection so far additionally, be sure to check out our 7 days About the Wrist review of the actual Chrono Hawk here. Just in case you need a refresher course on the Chrono Mortarboard, it is Girard-Perregaux's newest activity chronograph. The burly 44mm metal case includes a large bezel with an octagonal rubberized edge and rubberized hats on the rolex replica watches large pushers as well as crown to complement. It is water resistant in order to replica watches uk 100m and it has oversized, simple-to-study signs up. The call provides extensive smoothness and depth that make it an interesting someone to look at. Running the actual Chrono Hawk is a modular movement that utilizes the within-house automatic Doctor quality 3300 since it's bottom, having a chronograph component on the top. The movement seems fairly great for the modular chrono, partly because of the line wheel utilized in the chrono module.
hike 17-09-2014 2:25
I am seriously cheerful to uncover the site. I would like to say thank you for this brilliant reading. If you possibly can add Reddit button to your webpage, it will help you to reach far more individuals on-line. Kind regards
http://www.warrnamboolbooks.com.au/Bookweb/html/subjects.html
http://roverpad.net/home.html
jlgg 27-02-2016 2:23
http://www.outlet-michaelkors.net outlet michael kors
http://www.gucci-bags.us.com gucci bags
http://www.nikeairshoes.net nike air shoes
http://www.longchamp-le-pliage-medium.us longchamp le pliage medium
http://www.christianlouboutinshoes.ca christian louboutin shoes
http://www.true-religion.co.uk true religion uk
http://www.michaelkorsclutch.us michael kors clutch
http://www.ugg-boots.me.uk ugg boots
http://www.primarkonlineuk.co.uk primark online uk
http://www.prada-bags.co prada bags
http://www.jordan-retro.us jordan retro
http://www.louis--vuitton--outlet.net louis vuitton outlet
http://www.cheapraybans.us Cheap Ray Ban
http://www.10dollars.us 10 dollars
http://www.ugg--uk.com ugg uk
http://www.uggboots-discount.us ugg boots
http://www.sunglasses-onsale.com sunglasses on sale
http://www.nikejordan.co nike jordan
http://www.abercrombie.net.in abercrombie india
http://www.abercrombie.com official abercrombie
llllllyuan 6-06-2016 11:45
6.06lllllyuanhttp://www.tiffanyjewelryoutlet.us
http://www.nfljerseys-wholesale.us.com
http://www.michael-korshandbags.co.uk
http://www.truereligion.org.uk
http://www.truereligion-jean.us.com
http://www.coachoutletstore.com.co
http://www.toryburchshoes.in.net
http://www.michaelkorsclearance.in.net
http://www.ferragamoshoesoutlet.net
http://www.katespadehandbags.co.uk
http://www.truereligionjeansoutlets.us.com
http://www.versacesunglasses.com.co
http://www.michaelkors-outlet.me.uk
http://www.truereligion-sale.in.net
http://www.raybansun-glasses.us.com
http://www.ralphlaurenoutlet.org.uk
http://www.tomsshoes.in.net
http://www.fitflopsoutletsale.com
http://www.tory-burchoutletonline.in.net
http://www.katespadeuk.org.uk
http://www.mulberryhandbagssale.co.uk
http://www.rolexwatchesforsale.in.net
http://www.hermesbirkin.org
http://www.truereligionoutlet.org.uk
http://www.jordan-shoes.us.com
http://www.thomassabo.me.uk
http://www.longchamp-solde.fr
http://www.reebokoutletstore.us.com
http://www.jordanshoes.us.com
http://www.louisvuitton--handbags.us.com
http://www.coachoutletonline-factory.us.com
http://www.oakleysunglassessdiscount.us.com
http://www.tiffanyoutletonline.us.com
http://www.bottega-venetaoutlet.net
http://www.calvinklein.in.net
6.06
jkfldjlkqjl 30-03-2017 5:31
http://www.finestcarpetcleaning.ca For several homeowners, it comes as being a shock about how important it can be to get your upholstery cleansed. Not merely will your current furniture resemble a new piece involving upholstery, nevertheless now, it will also be managed, which therefore means that your particular furniture last longer.
Air Max 90 28-04-2017 13:31
http://www.rayban.com.co ray-ban sunglasses

http://www.nike-store.us Nike Outlet

http://www.oakleysunglassesoutlet.net oakley sunglasses

http://www.oakleysunglassesstore.us oakley sunglasses Outlet

http://www.longchamp--bags.com longchamp bags

http://www.adidas-shoes.us Adidas Shoes

http://www.nike-outletstore.com Nike Shoes

http://www.yeezy-boost350.com Yeezy Shoes

http://www.jamesshoes.org james Sale

http://www.adidas-online.us Adidas NMD

http://www.jordan--shoes.org Jordan 12

http://www.air-max2017.com Air Max Outlet

http://www.rayban-sunglasses.net ray-ban sunglasses

http://www.asicsgel.org Asics Gel

http://www.flipflops.us.com Flip Flopst

http://www.ray-bans.us rayban sunglasses

http://www.ray-bans.in.net rayban sunglasses

http://www.oakleyglasses.biz oakley sunglasses

http://www.dressesforwomen.us Nike Air Max 90
leilei3915 14-07-2017 0:55
20170714 leilei3915
http://www.christian-louboutinoutlet.us.org
http://www.yeezyboost350-v2.us.com
http://www.lunetterayban.fr
http://www.mcmoutlet.us.org
http://www.fitflops-saleclearance.us
http://www.coach-outletonlinecoachfactoryoutlet.us.
com
http://www.edhardyclothing.us.com
http://www.cheapuggboots.org
http://www.canadagoosejacketssale.us.com
http://www.raybansunglassesformen.us.com
http://www.coachoutletonlinestoreofficial.us.com
http://raybansunglasses.co-sunglasses.com
http://www.ralphlauren-outletuk.org.uk
http://www.canadagooseoutletstores.com
http://www.nike-shoes.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-onlinestores.us.com
http://www.oakleysunglassesshopping.us.com
http://www.mlbjerseys-wholesale.us.com
http://www.poloralphlauren-uk.me.uk
http://www.ralphlaurenoutletonlinestore.us.com
http://www.christian-louboutinshoes.us
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.us
http://www.michaelkorsclearanceoutlet.us.com
http://www.polo-ralphlaurenuk.me.uk
http://www.nikeoutlet.com.co
http://www.raybanssun-glasses.com.co
http://www.adidasoutlet.us.org
http://www.montblancpensoutlets.us.com
http://polooutlet.amegov.com
http://www.asicsrunningshoes.us.com
happynn 9-08-2017 3:02
http://www.truereligionjeansoutletonline.us.com
http://www.uggoutletboots.de.com
http://www.asics-runningshoes.in.net
http://www.instyler-max.in.net
http://greenbaypackers.jerseyscheap.us.com
http://www.fitflopssale-clearances.us.com
http://www.coachoutletonlinecoachoutletstore.us.com

http://www.pandorajewelryoutlets.in.net
http://www.pandora-jewelryoutlet.name
http://www.fitflopssaleclearance.org
http://www.ferragamo-shoes.cc
http://thunder.jerseyscheap.us.com
http://www.snapbacks.us.com
http://buffalobills.jerseyscheap.us.com
http://www.louboutinshoes.us
http://www.christian-louboutinoutlet.us
http://www.uggboots-on-sale.in.net
http://www.conversetrainer.org.uk
http://sanantoniospurs.jerseyscheap.us.com
http://kansascitychiefs.jerseyscheap.us.com
http://www.nikehuarache.org.uk
http://www.coach-outletstore.name
http://www.nikefactorystore.us.com
http://www.truereligionjeansoutletstores.us.com
http://www.raybanssunglasses.net.co
http://www.skechersoutlets.us
http://www.coachfactoryoutletstoresonline.us.com
http://philadelphiaeagles.jerseyscheap.us.com
http://www.cheap-mlbjerseyswholesale.us.com
http://detroitlions.jerseyscheap.us.com
xiaojun 11-08-2017 15:07
20170812 junda
http://www.michaelkorsoutletfriday.us.com
http://www.nikeair-max.me.uk
http://www.oakleysunglasseswholesaleoakley.us.com
http://www.oakleysunglassesofficial.us.com
http://www.coachoutlet-onlines.us.com
http://www.truereligionjeans-canada.com
http://www.mont-blancpens.com.co
http://www.cheap-snapbacks.us.com
http://www.uggoutlet-clearance.in.net
http://www.longchamphand-bags.us.com
http://www.nikeairmax90.me.uk
http://www.adidasnmduk.org.uk
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.com

http://www.ralph-laurenpolo.us.com
http://www.michaelkors.eu.com
http://www.swarovskioutlet.us.com
http://www.michaelkorshandbagsclearanceoutlet.us.co
m
http://www.michael-korsoutletclearance.us.org
http://www.fitflop.in.net
http://www.airforce1.us.com
http://www.oakley-sunglasses.nom.co
http://www.reeboktrainers.org.uk
http://www.michaelkorshandbagsoutletfactory.us.com

http://www.poloralph-lauren.org.uk
http://www.raybans-sunglasses.us.com
http://www.valentinooutlet.us.com
http://www.truereligionjeanssale.com
http://www.katespadehandbags.me.uk
http://www.basketballshoes.us.com
http://www.uggoutlet-online.com.co
dddd 18-10-2017 13:50
mt1018
http://www.northfacejacketsoutlet.com.co
http://www.coach-outlets.us.com
http://www.nfljerseyscheapwholesale.us.com
http://www.louisvuitton-outlet.us.com
http://www.cheapjordans.com.co
http://www.mbtshoes.us.org
http://www.nikeoutlet.us.com
http://www.adidasyeezyshoes.us.com
http://www.michael-kors-outletonline.us.com
http://www.pandora-jewelryoutlet.us.com
http://www.canadagoose-outlet.name
http://www.pandoracharms.com.co
http://www.cheapmlbjerseys.us
http://www.ralphlaurenoutlet-polo.us.com
http://www.cheapraybansunglassesofficial.us.com
http://www.ralphlaurenoutletonline-polo.us.com
http://www.northfaceoutlet.us.com
http://www.pandora-outlet.us.com
http://www.coachfactoryoutlet-storeonline.us.com
http://www.canadagoosejacket.com.co
http://www.adidas-outlet.us.com
http://www.louisvuittonoutlet.us.org
http://www.ralphlaurenuk.me.uk
http://www.coach-factoryoutletonline.us.org
http://canadagoose.jacketsoutlet.us.com
http://www.coach-factoryoutlet-online.us.com
http://www.oakley--sunglasses.us.org
http://www.michaelkorsoutlets.us.com
http://www.goosecanadaoutlet.us.com
mt1018
CC 12-12-2017 7:31
http://www.nike-airmax90.uk
http://www.curry4.us.com
http://www.michaeljordanshoes.us.com
http://www.guccibelt.us.com
http://www.adidasultraboost.us.org
http://www.bapehoodie.us
http://www.yeezy-shoes.us.org
http://www.airmax90.us.org
http://www.vans-shoes.us.org
http://www.nfljerseys.us.org
http://www.adidasoutletonline.us.com
http://www.linksoflondon.us.com
http://www.nikeairmax2018.us.com
http://www.hermesbelts.co.uk
http://www.outletlacoste.us.com
http://www.charmspandora.in.net
http://www.lebronjames-shoes.us.com
http://www.lacosteonlineshop.us.com
http://www.christian-louboutin.eu.com
http://www.monclersoutlet.us.com
http://www.adidassuperstar.org.uk
http://www.adidasnmdrunner.us.com
http://www.truereligionjeans-outlets.us.com
http://www.goldengoose-snearkers.com
http://www.adidasgazelle.us.com
http://www.adidas-tubular.us.com
http://www.nikepolo.us
wanglili 22-12-2017 3:49
http://www.polooutletralph-lauren.us.com
http://www.oakley-sunglassesclearance.us.com
http://www.coachoutletcoachfactoryoutlets.us.com
http://www.uggboots-canada.ca
http://www.asicsrunningshoes.us.com
http://www.cheapsnapbacks.us.org
http://www.michael-korsoutletfactory.us.com
http://www.outletugg-stores.us.com
http://www.fredperryoutlet.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesalec.us.com
http://www.pandoraoutlets.us.com
http://www.airjordan4.us
http://www.uggsoutletsclearance.us.com
http://www.canadagooseoutletusa.com.co
http://www.uggsoutletsboots.us.com
http://www.nfljerseyswholesaleonline.us.com
http://www.canadagooseoutletonlines.us.com
http://www.coachfactoryoutletcoach.us.com
http://www.michaelkorsoutletad.us.com
http://www.oakleysunglasseswholesaler.us.com
http://www.truereligionjeans-sale.us.com
http://www.canadagoosejacketsoutlet.org.uk
http://www.michaelkorsoutletbrand.us.com
http://www.canadagoosejacketsoutlet.me.uk
http://www.poloralphlaurenpolo.me.uk
http://www.coachoutletsite.us.com
http://www.nhljerseyscom.us.com
http://www.nfljerseyswholesalestore.us.com
20171222wanglili
yaoxuemei 10-01-2018 6:29
http://www.coachfactoryoutletstore.us.org
http://www.coachoutletonlinesofficial.us.com
http://www.cheapnfljerseysclearance.us.com
http://www.michaelkorsoutlet80off.us.com
http://www.canada-gooseoutletonline.us.com
http://www.katespadeoutletstores.us.com
http://www.fredperryoutlet.us.com
http://www.coachoutletonlinecoach.us.com
http://www.mlbjerseys.net
http://www.coachoutletbags.us.com
http://www.raybansunglassesformen.com.co
http://www.coachoutletonlineonline.us.com
http://www.christianlouboutinoutletdiscount.us.com

http://www.michaelkorsoutlets.co.uk
http://www.michaelkorsoutletonlineshopping.us.com
http://www.oakleysunglassesshopping.us.com
http://www.coachoutletonlineoutlet.us.com
http://www.adidasyeezy-shoes.us.com
http://www.raybansunglassesdesigner.us.com
http://www.adidassuperstars.us.com
http://www.polo-ralphlauren-pascher.fr
http://www.michaelkorsoutletfactorys.us.com
http://www.supremeoutlets.us.com
http://www.michael-korshandbags.in.net
http://www.coachoutletonlinestoreofficial.us.com
http://www.michaelkorsoutlet-clearances.us.com
http://www.pandoraoutletcharms.us.com
http://www.hermesbeltsoutlet.us.com
http://www.cheapraybanssunglasses.com.co
yaoxuemei20180110
Backlinks123 19-03-2018 6:40
Cabinet Paint
Different brands of kitchen display cases require unique techniques for applying colour correctly. In case you have real lumber raised section doors, the application are going to be different than but if your cupboards usually are fabricated outside of flat melamine.
For more information on click here: http://nhanceontario.ca/
[url=http://nhanceontario.ca/]Cabinet Paint[/url]
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
wpisz :TVXY
NOWOśŚCI

Ranking - Konta
reklama| kontakt | banki | Praca |po godzinach|regulamin |prywatności