Strona główna || AT|| Linki || Kontakt || Forum||mapa serwisu

Giełda,Pasja,Pienišdze!

MENU
Strona główna
Giełda
Banki
Waluty
Kontakt
e-bookiThe Secret Life of Bees (Dramat)
Kolejna poruszająca historia trudnego dzieciństwa, na podstawie powieści  Sue Monk Kidd (The Mermaid Chair). Film piękny i inny, który przedstawia losy czternastoletniej Lily, półsieroty, samotnej i zagubionejw otaczającym jąświecie. W wyniku śmierci matki zostaje ona sama wraz z ojcem, którego rygorystyczne wychowanie nie należy do łatwych. Trudne relację między  córką i ojcem,  który nie potrafi (nie chce?) okazać Lily prawdziwych uczuć, powoduje w ostateczności ucieczke Lily z domu. Ciężkie dzieciństwo i poszukiwanie lepszego "świata" sprawia, że młoda bohaterka zrobi wszystko aby odnaleźć kawałek miejsca na ziemi, które zapewni jej bezpieczeństwo i szczęście.
Filmowi smaczku dodają takie postacie jak Dakota Fanning ("Man in Fire"), Alicia Keys czy Jennifer Hudson. Taki duet jest gwarantem dobrego kina i klimatu, gdzie fabuła porusza widza i dotyka jego duszy.

X-Men Geneza: Wolverine (S-F)
Kinomaniaków i fanów tej futurystycznej wizji  człowieka, chyba nie trzeba namawiać na kolejną już część X-Mena. Efekty specjalne, akcja i obsada, w której zobaczymy takie gwiazdy jak Hugh Jackman, Dominic Monaghan czy Deny Huston, to mocne strony filmu. Tym razem będziemy mogli poznać korzenie i pochodzenie
głównego bohatera Wolverine'a, czyli reżyser odsłoni to czego nie mogliśmy poznać we wcześniejszych produkcjach. Można powiedzieć, że odkrywanie drzewa geneologicznego będzie nudne jak flaki z olejem ale nie gdy robi to wspomniany już Wolverine w X-Men Geneza:)

Wrestler (Zapaśnik) - Dramat
Mickey Rourke powraca i to w jakim stylu! Tym razem w roli Randiego "The Ram" Robinsona, zapaśnika, który pomimo zawału serca wciąż pozostaje wierny pasji i zawodowemu wrestlingowi. Po utracie "wszystkiego" i trudnej sytuacji finansowej jedynym miejscem, które pozwala mu być sobą i zachować swoją "godność" jest ring. Na co dzień, rozdzierany problemami i nieumiejetnością odnaleźienia się w realnym świecie musi wybierać pomiędzy "życiem", a "śmiercią". Ten smutny obraz samotnego człowieka jaki reżyser zaserwował widzowi , wzrusza i sprawia, iż zaczynamy dostrzegać to, że życie to nieustanna walka i zmaganie się z przeciwnościami losu.

Siedem Dusz (Seven Pounds) - dramat
To jeden z tych filmów, który sprowadza widza do parteru, dokonuje pozytywnej "chłosty" na emocjach i wartościach widza, a następnie na koniec pozostawia go z własnymi myślami i pytaniami. Już od pierwszych minut film przyciąga uwagę swoją tajemniczością i świetną grą aktorską, że do końca pozostajemy w jego obięciach.
Rozdzierany przez cierpienie i wyrzuty sumienia  po osobistej tragedii, główny bohater szuka odkupienia i wybaczenia w swoim smutnym życiu. Na jego drodze los stawia siedem jakże zupełnie obcych ludzi, których życie postanawia odmienić Ben Thomas (Will Smith).Film o miłości , ludzkich, niezbadanych losach, smutku i cierpieniu... ale także o radosci życia, nadzieji, wewnętrznej sile i ludzkiej dobroci.

Lektor (the Reader) - dramat

Kolejny film reżysera Stephena Daldynego, którego pamietamy min. z takiego obrazu jak "Billy Elliot. W jednej z głównych ról będziemy mogli zobaczyć Kate Winslet w roli starszej kobiety o  imieniu Hanna. Przez wykorzystanie w filmie "retrospekcji" stajemy się podróżnikami w czasie, a kolejne sceny z życia głównych bohaterów odsłaniają cały obraz filmu. Na początku stajemy się świadkami gorącego romansu pomiędzy młodym uczniem Michaelem (David Kross) , a starszą kobietą, w kótrej postać wciela się prowokująca Hanna (Kate Winslet). Następnie reżyser przenosi nas w przyszłość, gdzie dorosły już Michael staje się świadkiem procesu kobiet oskarżonych o zbrodnie hitlerowskie na ludności, wśród których zasiada także Hanna - obiekt miłosnych westchnień i fantazji dorosłego już Michaela (Ralph Fiennes ). Film niebanalny, interesujacy i godny polecenia.


Kochaj i tańcz

Step up po polsku ? Film o pasji i wyrażaniu tego czego nie można opowiedzieć słowami. Piękno ruchu, elastycznosć ciał, akrobacje i ciekawe elementy taneczne uzupełnione historią milosną głównych bohaterów , chyba tak w skrócie można opisać to co zobaczymy na ekranach.Z profesjonalnego podejścia głównych bohaterów do aktorstwa i do treningów , które nie jednego by zniechęciły, można zapomnieć przez chwilę o pewnych niedoskonałościach i zobaczyć jak z tańcem radzą sobie polscy aktorzy. Oczywiście  recenzjai i tak należeć bedzie do widza.


Opowieści na dobranoc (Bad Time Stories) - komedia

Hmmm raczej kino familijne i raczej nie dla każdego, chociaż dla wielbicieli Adama Sandlera to kolejny obraz komicznych
umiejętności tego aktora. Tym razem dla odmiany nie używa kija golfowego jak bejsbola i nie załatwia się na głównej drodze, a jedynie opowiada historie na dobranoc swoim siostrzeńcom. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie moc tych opowieści, które w magiczny sposób oddziałują na codzienne życie głównego bohatera. W filmie uwagę przyciąga również chomik z niezwykle ogromnymi "gałkami" ocznymi , który stanowi idealne dopełnienie komedi oraz niecodziennych sytuacji i pomimo, że nie krzyczy "chomiki wszystkich ras łączcie się" to i tak jest dużą atrakcją filmu.


Popiełuszko - dramat
Popiełuszko "Wolność jest w nas" - powrót do przeszłości i przemian jakie dokonywały się w Naszym Kraju. Historia ks. Jerzego Popiełuszki to jeden z etapów w kształtowaniu się wolnej Polski. Obrazy z dzieciństwa i posługi jakiej oddał się ksiądz Jerzy Popiełuszko  pokazują jak cięzka i trudna była droga tego "siłacza". Jego całkowite oddanie wierze i miłosci do bliźniego kosztowały go najwyższą cenę.

Oszukana (Changeling) - dramat
Oszukana (Changeling) Film w reżyserii samego Clinta Eastwooda, który nie pozostawia żadnych wątpliwości, że to kolejna "perełka"dla prawdziwych koneserów kina. Historia, której jesteśmy świadkami oparta została na prawdziwych wydarzeniach, mających miejsce w XX w. w Los Angeles. Zasiadając przed ekranem stajemy się świadkami brutalnej rzeczywistości i ogromnej iesprawiedliwości, któa dotyka Christine Collins , w tej roli zobaczymy wspaniałą Angeline Jolie. Główna bohaterka stara się odnaleźć prawdę i wyjaśnić tajemnicę zaginięcia swojego syna. W miarę upływu czasu i odsłaniania kolejnych części układanki ponajemy prawdziwą  przyczynę jego zniknięcia. Realistyczne oddanie historii i obrazy przedstawione w filmie powodują dreszcze przechodzą po całym ciele.Ból, cierpienie, walka o "prawdę" i sprawiedliwość samotnej kobiety tylkko udowadnia jak potężna moze być miłość matki do swojego syna.

Walkiria
Czas pokazał, historia oceniła, a my możemy teraz to zobaczyć w kinie. Pomimo wielu kotrowersji co do uakzanego obrazu jak i samego filmu, można śmiało napisać, że Tom Cruise znów stanął na wysokości zadania. "Walkiria" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia spisku próby zamachu na Adolfa Hitlera, zorganizowana przez grupę wysoko postawionych wojskowych na czele, której stanął  pułkownik Klaus Von Staunffenberg (Tom Cruise). Czy rzeczywiście tak wyglądałprzebieg całej operacji i sama próba zamachu pod nazwą "Walkiria", możemy się jedynie domyślać.Zarówno dla młodych jak i dla starszych film może stanowić małą lekcję historii, z której dowiemy się wielu interesujacych informacji, chociażby takiej, że pomimo ogromnej władzy jaką dzierżył w swych rękach Adolf Hitler, było aż 15 prób zamachu na jego życie.

Wątpliwość
Kolejna świetna kreacja Meryl Streep ("Godziny", "Adaptacja", "Boffo", "Ukryta Strategia"), która tym razem wciela się w postać podejrzliwej i surowej zakonnicy, w jednej z katolickich szkół w Bronxie. W filmie ukazano konfrontacje świata konserwatywnego, tradycyjnego z otwartym , nowym i zupełnie innym od tradycyjnego, światopoglądem na wychowanie i życie. Zderzenie sie tych dwóch skrajnych poglądów sprawi, że film podzieli widzów na dwa "obozy" i zapewne każdy z nich wyjdzie z założenia, że ma rację ale czy nie będzie w nich "wątpliwości:)

Droga do szczęścia
Stało się Kate Winslet i Leonardo DiCaprio znów razem na planie filmu "Droga do szcęścia". Tym razem w roli pozornie szczęśliwego małżeństwa, które stara się uporać z niespełnieniem w życiu zawodowym i osobistym. On nieszczęśliwy z powodu nudnej i monotonnej pracy, która nie daje mu satysfakcji  i zadowolenia. Ona gospodyni domowa, marząca o karierze aktorskiej i lepszym życiu innym niż to, które musi prowadzić. Rutyna i zwykłą codzienność w ostateczności popycha głównych bohaterów do decyzji opuszczenia swojego domu i poszukiwaniu spełnienia i lepszego "jutra" Bycie kimś, a nie jednym z wielu to cel i marzenia bohaterów, czy uda im siępokonać własne słabości, przyzwyczajenia i "ułomności"?

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

"Życie" jeszcze nigdy nie smakowało tak jak w tym filmie - zestarzeć się w młodości i umrzeć jako niemowle. Historia Benjamina Buttona
to wzruszająca przygoda starego i pomarszczonego "dziecka", które młodnieje w miarę upływu czasu i spotyka wielu ludzi na swej drodze zwanej "życiem". Rodząc się starym człowiekiem podobnie jak większość normalnie żyjacych ludzi , nie potrafi zatrzymać czasu ani zmian mu towarzyszących. Stając się coraz młodszym musi on obserwować jak starzeją się i odchodzą najbliższsi. Ten piękny, choć troche inny obraz "życia" sprawia, że losy Benjamina Buttona  równie emocjonalnie i niezwykle jak on sam. Zapewne po tym filmie dusza i wyobraźnia niejednego widza stanie się bogatsza i pełniejsza o nowe doznania....


Zmierzch
Wbrew pozorom można zrobić romantyczny film o miłości i wampirach. Taka fabuła właśnie wyjawia się z filmu "Zmierzch". Film opowiada o młodej dziewczynie, która na swoje nieszczęście, a może i szczęście  zakochuje się ze wzajemnością przystojnym wampirze. Zderzenie się dwoch swiatów ludzkiego i swiata ludzi z nadprzyrodzonymi mocami sprawia, że film trzyma w napięciu. Film porusza odwieczny problem zakazanej, a zarazem niebezpiecznej miłości.

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia
Jesteśmy sami w kosmosie? Otóż okazuje się, że nie i przekonuje się o tym ludzkość w filmie "Dzień, w którym zaczymała się ziemia. Obca cywilizacja znacznie bardziej rozwinięta od naszej wysyła na Ziemię "kulę" , a w niej niezniszczalnego robota oraz ich przedstawiciela, którego celem nie jest zniszczenie ludzkośći lecz wręcz przeciwnie ocalenie jej od destrukcyjnej natury ludzkiej. Pokojowe nastawienie przybysza niekoniecznie budzi pokojowe reakcje wśród ludzi. Na przywitanie wysyłają oni uzbrojoną po zęby armię, która na zrozumiałe osiągnięcia techniki istot pozazmieskich reaguje niczym
innym jak....ogniem i to jakim.... jak zakończy się to spotkanie?

Koń Trojański
Kolejna polska Komedia ze świetnymi kreacjami  polskich aktorów. Akcja filmu toczy się w czasach PRL-u i opowiada historię kobiety po przejściach lecz szczęśliwej i starajacej się  ułożyć swoje życie na nowo  z innym mężczyzną. Relacje i sytuacje jakie napotykają główni bohaterowie ukazują charakter tamtych czasów. Dla młodszych widzów będzie to kawałek lekcji historii, a dla starszych czas na wspomnienia i  refleksje.

Madagaskar 2
To już druga część kultowego filmu animowanego dla całej rodziny. Świetne dialogi , nieoczekiwane zmiany akcji, trafiający do widza humor i tematy poruszane przez reżysera.Tym razem bohaterowie starają się wrócić do miejskiej dżungli jaką jest New York, lecz przez przypadek trafiają zupełnie w inne miejsce a mianowicie na czarny ląd jakim jest Afryka. Kino zarówno dla małego jak i dużego, a także dla cełej rodziny.

Obywatel Milk
Sean Penn (21 gramów, Wszyscy ludzie króla, Rzeka tajemnic ) i kolejna świetna kreacja tego aktora. Tym razem wciela się on w rolę walczącego o swoje, a także o innych prawa geja. Lata 70 - 80 były okresem gdzie życie tej mniejszości nie było łatwo, zwłaszcza osoby pełniącej funkcje polityczne i społeczne. Walka z "granicami" jakie panowały wymaga od głównego aktora ogromnej odwagi. Jak zakończy się historia przyznającego się otwarcie do swojej odmiennej oreientacji Harveya Milka możecie zobaczyć w kinach.

Opór

Tym razem Daniel Craig wciela się w postać uciekającego przed hitlerowcami Żyda. Akcja filmu dzieje sie w okresie II wojny światowej. Główny bohater wraz z partyzantami żydowskimi stara się przeciwstawić prześladowcy stawiając silny, a co najważniejsze skuteczny opór. Razem z innymi przygotowuje on odparcie ataku nieprzyjaciela , a z jakim skutkiem zobaczycie już w kinie...


Transporter 3

To już kolejna częśc kłopotów Franka Martina i ponownie w tej roli zobaczymy przystojnego i wysporotwanego Jasona Stathama. Jak zawsze stanie on pomiędzy   wyborem czy łamać twarde zasady czy przestrzegać ich i wywiazywać się z umowy tak jak na profesjonalistę przystało? W filmie towarzyszy mu o specyficznej urodzie Natalya Rudakova, jako córka wpływowego  polityka oraz źródło zmartwień głównego bohatera. Kolejny raz Audi eksploatowane jest do granic wytrzymałości, tak jak Jason Statham, który jak zawsze żadnej walki z bandziorami nie odpuści .


MENU
Strona główna
czatbox
Forum
po godzinach
Na Co Do Kina
e-booki
Kontakt
Reklama
Na Co Do Kina

Wrestler Seven Pounds Lektor Opowieści na dobranoc Kochaj i tańcz Popiełuszko Oszukana Walkiria Zmierzch Dzień w którym zatrzymała się Ziemia Madagaskar 2 Transporter 3 Obywatel Milk Ile waży koń trojański Droga do Szczęścia Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Wątpliwość Opór

reklama| kontakt | banki | Praca |po godzinach|regulamin |prywatność